Canon Grupa Filmu Dokumentalnego

Opiekun grupy: Hanna Polak

Mentorką Canon Grupy Filmu Dokumentalnego zostanie nominowana do Oscara reżyserka Hanna Polak!

Serdecznie zapraszamy do zapisów do Canon Grupy Filmu Dokumentalnego. W tym roku poprowadzi ją Hanna Polak, uznana reżyserka i działaczka charytatywna. Jej film „Dzieci z Leningradzkiego” był nominowany do Oscara.

Spotkanie z epickimi i wielokrotnie nagradzanymi projektami filmowymi!

Hanna Polak, reżyserka, producentka i operatorka filmów dokumentalnych, podzieli się swoim wyjątkowym doświadczeniem pracy nad wielowarstwowymi i epickimi projektami dokumentalnymi kręconymi na przestrzeni wielu lat. Główny nacisk położony zostanie na zabiegi narracyjne, tworzenie złożonych historii, poszukiwanie fascynujących postaci oraz stawianie czoła różnym wyzwaniom napotykanym po drodze. Autorka opowie o własnym podejściu do twórczego opowiadania historii. Zdradzi przepis na wartościowe cinema vérité, jakiego świat w tym momencie potrzebuje najbardziej.

Uczestnicy grupy otrzymają dostęp do sprzętów marki Canon, w tym kamer reporterskich oraz aparatów, a także dużego wyboru obiektywów filmowych i fotograficznych. Będzie także niespodzianka sprzętowa!

Fot. Filip Błażejowski

Podczas Plenerów odbędą się również warsztaty technologiczne z wykorzystaniem kamer Canon pt. „Przygotowanie filmowca. ABC asystenta kamery” prowadzone przez Roberta Woźniaka (Canon Polska).

Hanna Polak – autorka filmowa, która ma na swoim koncie nominacje do Oscara i Nagród Emmy za dokument „Dzieci z Leningradzkiego” oraz nominację do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych za „Nadejdą lepsze czasy”, a także inne laury i wyróżnienia. Emocjonalna więź, jaką tworzy ze swoimi bohaterami, pozwala jej kręcić poruszające i poetyckie filmy będące celebracją siły ludzkiego ducha i portretem tego, co w człowieku najpiękniejsze i co opiera się najtwardszym nawet warunkom życia.

Od wielu lat Hanna działa na rzecz dzieci bezdomnych na całym świecie, jak również współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi zajmującymi się dziećmi nieuprzywilejowanymi. Za swoje działania charytatywne została wyróżniona rosyjskim „Złotym sercem”, przyznawanym za „służbę najwyższym ideałom ludzkości” i otrzymała „Kryształowe Zwierciadło”, nagrodę magazynu „Zwierciadło” przyznawaną „ludziom dialogu, tym, którzy łączą, a nie dzielą”.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na Plenery Film Spring Open.

Zajęcia Grupy odbędą się dzięki Partnerowi Film Spring Open, firmie Canon.

    

 

Fot. Filip Błażejowski

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Nominowana do Oscara reżyser, producent, operator, Hanna Polak ukończyła Instytut Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGIK) na wydziale operatorskim.

W 2004 Hanna zakończyła pracę nad filmem dokumentalnym, “Dzieci z Leningradzkiego”, który był nominowany do Oscara, otrzymał nagrodę IDA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dokumentalistów) i był nominowany do nagrody Emmy w dwóch kategoriach, wśród wielu innych nagród, które film zdobył.

Jako producent, reżyser i/lub operator, Hanna pracowała nad różnymi filmami, w tym, między innymi: “Al – Albertowi Mayslesowi z uznaniem”, “Bitwa Warszawska 1920 w 3D”, “Kamienna cisza”, nakręcony w Afganistanie, “Żona oficera”, “Pomarańczowe Słońce” czy “Twarze Bezdomności”. Za “Kamienną ciszę” otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym w Kijowie za “Artystyczne mistrzostwo pracy operatorskiej”.  W 2012 roku Hanna wyprodukowała i wyreżyserowała “Miłość i śmieci”, dla serii filmowej Why Poverty? Film zdobył główną nagrodę na Festiwalu Krótkich Filmów A Corto di Donne Women’s SFF.

W 2015 Hanna ukończyła pełnometrażowy film dokumentalny “Nadejdą lepsze czasy”, który otrzymał nominację Gildii Amerykańskich Producentów Filmowych, oraz prestiżową Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Film “Nadejdą lepsze czasy” otrzymał w sumie ponad 30 nagród i nominacji na całym świecie, w tym zdobył nagrody główne na takich festiwalach jak Munich Dok.Fest w Monachium, Festiwal Filmów Dokumentalnych Edge, Against Gravity, ArtDoc Fest, Trieste i EuroDok, a także zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Imagineindia w Madrycie i nagrodę za “Najlepsze zdjęcia” na Gdańskim festiwalu DocFilm.

Filmy Hanny Polak były wyświetlane na setkach festiwali filmowych na świecie, takich jak min.: Sundance, IDFA, True/False, FIPA, oraz pokazywane przez stacje filmowe, takie jak: HBO America, HBO Europe, Canal +, NHK, SVT, YLE, DR, Al Jazeera i przez wiele innych.

Hanna prowadziła wykłady na temat produkcji filmowej i filmu dokumentalnego na uniwersytetach i warsztatach na całym świecie. Była również ekspertem Mazowieckiego Funduszu Filmowego, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak producent, Hanna jest członkiem Gildii Amerykańskich Producentów Filmowych (Producers Guild of America).

Za swoje działania charytatywne, Polak została wyróżniona nagrodą “Złote serce”, przyznawaną za “służbę najwyższym ideałom ludzkości” oraz otrzymała nagrodę „Kryształowe Zwierciadło” magazynu „Zwierciadło”, przyznawaną “ludziom dialogu, tym, którzy łączą, a nie dzielą.”

Od wielu lat Hanna działa na rzecz dzieci bezdomnych na całym świecie, jak również współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi, zajmującymi się dziećmi nieuprzywilejowanymi.

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna