Grupa filmu przyrodniczego

Opiekun grupy: Artur Homan

Jeśli jeszcze:
– nie taplaliście się w błocie w zimny październikowy poranek, by sfilmować stado czapli białych
– w dzieciństwie nie mieliście okazji bawić się w Indian, budować szałasów i tropić zwierzyny,
– nie macie czasu chodzić na siłownię i chcecie sobie błyskawicznie wyrobić kondycję nosząc na plecach 30 kilogramów sprzętu filmowego, nocą, w lesie ścigani przez watahę wygłodniałych komarów tych wszystkich śmiałków zapraszam do mojej grupy 🙂

A tak zupełnie serio, wszyscy, którzy kochają przebywanie w przyrodzie i chcą nauczyć się podpatrywania i filmowania zwierząt zapraszam na zajęcia z filmu przyrodniczego.

Sprawdzimy, jakie zwierzęta kryją się w jesiennym lesie i spróbujemy je sfilmować, popatrzymy w nocne niebo i sprawdzimy czy księżyc i gwiazdy mogą być elementami filmu przyrodniczego, odwiedzimy mieszkańców zoo i zobaczymy czy są szczęśliwi. Jeśli dysponujecie własnymi materiałami filmowymi, proszę przywieźcie je na nasze zajecia . Wspólnie zastanowimy się jak je zmontować, by powstał film ciekawy dla widza i satysfakcjonujący dla twórcy.

Temat wykładu:
Filmowanie przyrody: ciężka praca czy zabawa w Indian?

Linki do filmów:
Kukułka ( w języku polskim)

Młode liski

Wiosenny Time laps

 

 

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Filmowiec, leśnik, fotograf. Od dzieciństwa brodzi w bagnie, ukrywa w lesie, skrada po łące podpatrując i rejestrując przy pomocy aparatu oraz kamery piękno przyrody. Kiedyś chciał filmować lwy i żyrafy, jednak, gdy przekonał się jak fascynująca jest nasza przyroda, chęć przybliżenia jej innym całkowicie go pochłonęła. Ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jako fotograf współpracował z National Geographic Polska. Uczestnik wyprawy „Trzy Sztuki w Antarktyce”.

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna