Grupa Sony Venice

Opiekun grupy: Marcin Koszałka

Serdecznie zapraszamy do zapisów do Grupy Sony Venice podczas Plenerów Film Spring Open. Jej mentorem będzie w tym roku Marcin Koszałka. Doktor habilitowany sztuk filmowych, operator, scenarzysta i reżyser. Nagradzany na festiwalach od Gdyni do Teheranu. Prywatnie: taternik, alpinista i maratończyk.

Opis Grupy:

„Przez 10 dni Plenerów pracujemy nad krótką formą fabularną. Stworzymy scenariusz na podstawie opowiadania Łukasza Orbitowskiego pt.: Krwawy Lolo. Wraz z autorem tekstu pierwszego dnia wspólnie przygotujemy scenariusz thrillera, wybierzemy aktorów oraz lokacje filmowe. Nowoczesna kamera Sony Venice to świetne narzędzie. Oczywiście poznamy je, ale najważniejszą rzeczą będzie dla nas film jako dzieło artystyczne, praktyczna realizacja” – pisze Marcin Koszałka.

Marcin Koszałka /Fot. Filip Błażejowski

Uczestnicy Grupy Sony Venice powinni  przesłać prezentację swojego dorobku na adres: biuro@filmspringopen.eu.

 

Zdjęcia Filipa Błażejowskiego

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na stronie Plenerów Film Spring Open.

Sony VENICE to kamera filmowa z przetwornikiem Full Frame, wbudowanym ośmiostopniowym filtrem ND i wyjątkową reprodukcją kolorów. Dzięki podwójnemu trybowi ISO (500 i 2500) oraz możliwości filmowania w dowolnym trybie i formacie z dowolnymi obiektywami (Super 35mm, Full Frame, Anamorphic) jest najbardziej wszechstronną kamerą pełnoklatkową. Tryb HFR (60 kl./s w 6K FF i 120 kl./s w 4K) oraz system Rialto umożliwiający wyniesienie bloku sensora do 5,5m poza body daje nieograniczone możliwości twórcze.

Partner Grupy:

 

 

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Marcin Koszałka – operator filmowy, scenarzysta oraz reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych. Doktor habilitowany sztuk filmowych, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Jeden z najbardziej uznanych dokumentalistów swojego pokolenia, który ma na swoim koncie filmy takie, jak: „Takiego pięknego syna urodziłam”, „Deklaracja nieśmiertelności”. W 2015 roku zadebiutował w fabule thrillerem „Czerwony pająk”, pokazanym premierowo w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Zrealizował zdjęcia do wielu polskich filmów fabularnych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za „Pręgi” (2004) Magdaleny Piekorz i „Rewers” (2009) Borysa Lankosza. Nagrodzony Brązową Żabą na festiwalu Camerimage jako najlepszy operator za zdjęcia do filmu „Rewers”.

Prywatnie: taternik, alpinista i maratończyk.

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna