Grupa wizualnych efektów w programie NUKE

Opiekun grupy: Agata Nawrocka

Ogłaszamy nabór do Grupy Wizualnych Efektów w Programie NUKE. Przez meandry VFX uczestników po raz kolejny prowadzić będzie Agata Nawrocka. Efekt „wow” gwarantowany!

W ramach Grupy będzie można wysłuchać wykładu Agaty i wziąć udział w warsztatach praktycznych.

Fot. Filip Błażejowski

Compo czary-mary i niewidzialne VFX-y, czyli efekty wizualne w KAŻDYM Twoim Filmie

„Czy zastanawialiście się jak mógłby wyglądać każdy Wasz film, gdyby został poddany czarom compositingu? Co moglibyście zaoszczędzić, a co wizualnie zyskać, gdyby został otoczony pracą specjalistów VFX już na etapie preprodukcji i na planie zdjęciowym?

Jako twórcy VFX mamy realny wkład w odczuwanie filmu przez widza. Nasza praca wpływa na emocje i odbiór obrazu, często bywa niewidoczna. Codzienność to rzemieślnicze oscylowanie między ile czasu ci to zajmie a mamy na to akcept” – pisze o wykładzie Agata.

„Jednak nigdy nie zapominamy, dlaczego tak kochamy czarować obraz. I o tej magii, która powoduje, że rzeczy znikają, transformują się, wzmacniają lub tworzą efekt wow opowie nawROCKa” – dodaje.

Tytuł grupy: Zrobimy to w poście

Podtytuł grupy: Mamy na to Akcept. VFX-owy sprint do pracy w reklamie

„Tutoriale z Afterki oglądasz częściej niż Netflix, a w tv znacznie bardziej interesują Cię reklamy? W wolnej chwili uwielbiasz oglądać VFX Breakdown, a stojąc w korku marzysz o podniesieniu swoich skillsów i wejściu w pro świat nodów Nuke’a?

Jeżeli tak, to ta grupa jest totalnie dla Ciebie! nawROCKa przygotuje Cię do pracy na stanowisku Motion Designer/Compositing Artist na poziom Junior/Middle. Sprzeda patenty na sprawną pracę, gaszenie pożarów i easy ease na graph nodzie. Wiedza, którą pochłoniesz da Ci spokojny, pewny start i wysokie prawdopodobieństwo odczytania maila z tytułem Klient zaakceptował już w pierwszym tygodniu pracy” – obiecuje mentorka.

„To jak? Zmieniamy trajektorię Twojej ścieżki zawodowej? Niechaj roto, tracki, klucze i cleanupy będą z Wami!”

Partnerem Grupy jest:

 

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Agata Nawrocka – związana z branżą reklamową od ponad siedmiu lat. Pracowała przez trzy lata na stanowisku motion designer w jednej z największych agencji reklamowych w Polsce.
Obecnie jako freelancer pracuje w przestrzeni reklamy, IT oraz przy krótkich formach fabularnych.
Zakochana w Nuke’u, uskutecznia sprint w pakiecie Adobe oraz w Mocha. Nie zatrzymuje się w rozwoju, wewnętrznie zwalnia tempo podczas jogi i medytacji.

“Zrobimy to w poście”
VFX Supervisor nawROCKa zaprasza na konsultację!
Zanim wypowiecie na planie magiczne “zrobimy to w poście” przygotujcie jak najlepiej Wasz koncept już na etapie preprodukcji. Zaoszczędzicie czas, nerwy i pieniądze :)
nawROCKa poradzi jak podejść do ujęcia, na co zwrócić uwagę, jaki będzie czas trwania realizacji zadania w postprodukcji oraz jak możemy wzmocnić przekaz dla Widza. Każde ujęcie, które trafia w ręce VFX Supervisor różni się od poprzedniego, zawiera inną łamigłówkę, którą trzeba rozwiązać, wybierając najlepsze i szybkie wyjście. Zmienność wyzwań to przywilej tej pracy, ponieważ cały czas następuje rozwój i szybkie łączenie wiedzy nabytej z nową sytuacją w obrazie.
Pamiętajcie, że twórcy VFX mają realny wkład w odczuwanie widza. Ich często niezauważana praca wpływa na emocje i odbiór obrazu.
Programy: AE, Mocha, Nuke

Konsultacje w zakresie: Retusze, podmiany w obrazie, dodawanie obiektów, cleanupy, rotoscoping, tracking, kluczowanie green/bluescreen oraz motion design.

 

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna