Nowego Modelu Produkcji – Promocja

Opiekun grupy: Magdalena Miśka Jackowska

Zapraszamy do zapisów do Grupy Nowego Modelu Produkcji – Promocja. Jej mentorka, Magdalena Miśka-Jackowska uczuli uczestników na kwestię promocji ich filmowych projektów i nauczy metod docierania do szerszego grona odbiorców.

Wypromuj swój film/projekt AV w trakcie jego realizacji!

Skuteczna promocja jest dziś podstawą sukcesu produkcji filmowej. I to bez względu na to, o jak dużym przedsięwzięciu mowa. Jej efekty przekładają się na budowanie świadomości o filmie czy projekcie, a zatem możliwość dostrzeżenia ich na szerszą skalę, kontakty, widownię oraz oczywiście na pieniądze. Tymczasem idea promowania gotowych projektów jest w Polsce i na świecie coraz mniej skuteczna.

Cały system przemysłu kreatywnego w USA i wielkich firm produkcyjnych opiera się na promocji projektu, który jest jeszcze w fazie rozwoju. Wielkie firmy produkcyjne dysponują nieograniczonymi funduszami, a młody twórca bez środków finansowych ma w tym świecie małe szanse. Istnieje więc absolutna konieczność promowania projektów w trakcie ich powstawania.

„W działaniach grupy chcemy przetestować promowanie projektów od samego początku ich powstawania. Wskazać na możliwości, jakie daje strumieniowanie na dedykowane projektowi kanały YouTube i media społecznościowe, aby móc hodować przyszłą publiczność od samego początku realizacji projektu” – mówi prowadząca.

Udana promocja jest szczególnie ważna dla młodych filmowców. I wcale nie musi nieść za sobą wielkich kosztów. Case study działania grupy to promocja uczestników i ich projektów podczas Plenerów Film Spring Open.

„Chcemy namówić uczestników, aby ich obecność na Plenerach była w intrygujący sposób pokazana. Aby realizowali atrakcyjne spoty za pomocą telefonu komórkowego, które będziemy strumieniować na naszym kanale na YouTubie, Facebooku i Instagramie, a tym samym promować Plenery dla tych, którzy są na nich nieobecni. Nasi uczestnicy będą mogli także promować projekty AV, które będą realizowali podczas Plenerów” – zapowiada mentorka.

styczeń 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Magda Miśka-Jackowska – dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego europejskiego grona profesjonalnych dziennikarzy, zajmujących się muzyką filmową.
Autorka licznych programów radiowych, zrealizowanych dla RMF Classic, poświęconych kinu i muzyce filmowej, m.in. dokumentalnych cykli „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych czy „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Gospodyni filmowego magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub tv o tematyce filmowej. Była autorką i gospodynią jedynej w polskiej radiofonii Listy Przebojów Muzyki Filmowej, prezentowanej co tydzień w RMF Classic.
Magda Miśka-Jackowska przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja – Ale filmy!”, wielu artykułów i tekstów, poświęconych X muzie.
Jej najnowszy program, 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej. W programie pojawia się kilkudziesięciu kompozytorów, w tym największe gwiazdy gatunku jak Ennio Morricone czy Hans Zimmer, a także reżyserzy, instrumentaliści, orkiestratorzy, szefowie studiów muzycznych, autorzy piosenek, dyrygenci, aktorzy i wierni fani gatunku.
Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej. Jako pedagog związana również z Akademią Muzyczną w Łodzi.

Remember Me
Sign in with Microsoft

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna