Grupa Virtual i Augmented Reality

Opiekun grupy: Konrad Ziaja, Martn Demmer

Konrad Ziaja na przykładach komercyjnych realizacji zespołu CinematicVR przeanalizuje z uczestnikami różnice pomiędzy technologiami VR360 i VR180. Tradycyjnie przeprowadzi również warsztaty z produkcji i postprodukcji materiału VR360 i VR180. Film Spring Open od lat skupia dużą uwagę na technologii AR, która podczas pandemii w dużej mierze wyparła VR w produkcjach komercyjnych. Konrad opowie o swoich doświadczeniach w realizacji treści AR na podstawie najnowszych produkcji CinematicVR.

Podczas Plenerów uczestnicy będą mogli konsultować swoje projekty XR, zarówno filmowe, jak i wykorzystujące interaktywne elementy VR oraz AR.

W tym roku działalność grupy chcielibyśmy poszerzyć o zagadnienie filmu wolumetrycznego, które przedstawi Martn Demmer na warsztacie “Film wolumetryczny. Nowy nośnik danych, nowy język.” Film wolumetryczny dzięki przestrzennemu opowiadaniu historii wspieranemu przez 5G otwiera szeroka gamę nowych obszarów zastosowań i może zrewolucjonizować narrację wizualną dla teatrów, muzeów i szerokiej branży turystycznej. Podczas pracy w grupie Martn przedstawi globalny przegląd filmu wolumetrycznego i narzędzi, które umożliwiają jego realizację.

Fot. Filip Błażejowski

Konrad Ziaja to absolwent realizacji telewizyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i CEO start-upu CinematicVR zajmującego się produkcją treści VR i AR, w tym filmów 360, aplikacji VR, interaktywnych katalogów produktów VR i AR. Odpowiedzialny za ponad 60 realizacji VR, w tym filmów 360 dla Amnesty International, HBO Polska, Amundsen Vodka, i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Od lat związany z Film Spring Open. Fan nowych technologii, samochodów elektrycznych, gier komputerowych i interaktywnego storytellingu.

Martn Demmer to reżyser filmowy i telewizyjny, autor zdjęć i pedagog mieszkający na co dzień w niemieckim Essen. Ambasador Fundacji Film Spring Open. W swojej pracy zawodowej stara się trzymać motta, jakie zaczerpnął z Goethego: „Początkiem i końcem każdej aktywności artystycznej jest reprodukcja świata zewnętrznego przefiltrowanego przez świat wewnętrzny!”.

Fot. Filip Błażejowski

Rejestracja do grupy: TUTAJ.

czerwiec 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Konrad Ziaja – założyciel i CEO start-upu CinematicVR, zajmującego się produkcją treści VR i AR, w tym filmów 360, aplikacji VR, interaktywnych katalogów produktów VR i AR. Odpowiedzialny za ponad 60 realizacji VR, w tym filmów 360 dla Amnesty International, HBO Polska, Amundsen Vodka, i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Od lat związany z Film Spring Open fan nowych technologii, samochodów elektrycznych, gier komputerowych i interaktywnego storytellingu.
https://youtu.be/OIxzGV3ykA8

Martn Demmer – reżyser filmowy i telewizyjny, autor zdjęć i pedagog mieszkający na co dzień w niemieckim Essen. Ambasador Fundacji Film Spring Open. Sztuki operatorskiej uczył się m.in. na planie „Wyścigu” pod okiem Anthony’ego Dod Mantle’a oraz filmu „Cherie” pod okiem Dariusa Khondjiego. W swojej pracy zawodowej stara się trzymać motta, jakie zaczerpnął z Goethego: „Początkiem i końcem każdej aktywności artystycznej jest reprodukcja świata zewnętrznego przefiltrowanego przez świat wewnętrzny!”.

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna